Vücut Bakımı


Arındırma - Canlandırma

 

Uygulamasında amaç vücut içerisinde hap solmuş zararlı toksinlerin atımını sağlayıp vücudun canlanmasını sağlamaktır. Bireylerin sağlık düzeyinin artması, bedenin yaşlanma hızının yavaşlaması, psikolojik rahatlama sonucu özel yaşam ve ilişkilerin iyileşmesi, fiziksel ve psikolojik form yükselmesi sonucu kendine güvenin artması, kas performansının yükseltilerek fiziksel aktivitlerde başarının artması, estetik görünümün en yüksek düzeye çıkması, konsantrasyon güçlüklerinin ortadan kalkması Vucut Bakımı Arındırma - Canlandırma nın en önemli faydalarındandır.

 

Vücut Bakımı Neden Yapılır ?

Vücudumuz zamanla doğal dengesini kaybeder ve çeşitli problemler (Selülit,çatlak,sarkma) meydana gelirt.Vücut bakımı doğal dengeyi düzenleyen bir bakımdır.Vücudumuzun doğal dengesini düzenlemek için yapılır.Vücudumuzda oluşmuş veya oluşabilecek problemlere karşı bir önlem veya tedavi şeklidir.

 

vücud bakımı, cilde destek vererek ;

 

- Cildin dış etkenler yüzünden kaybettiği suyu geri kazandırmak,

- Cildin optimal nem seviyesini korumak için yapılır.

vücud bakımında en önemlisi cildinizin özelliklerinin belirlenip, bakımda hangi ürün ve cihazların kullanılacağına karar vermektir. Bakım öncesi vücudda uygulanan bakım sonucu ölü hücreler, toksit maddeler ve kozmetik kalıntıları temizlenir. Derin bir temizlikten sonra bakım aşamasında özel ampüller, besleyici, nemlendirici, canlandırıcı, cildin o anki durumuna uygun kremlerle vücud  masajı, maske uygulaması, serum ve gerekli nemlendirici ürünler kullanılarak vücud bakım işlemi sonlandırılır. Yüksek frekans, mikro masaj, soğuk-sıcak uygulamaları da cildin ihtiyacına göre ilave bakım yöntemleri olarak kullanılır.